רכישת דירה יד שנייה: המדריך המלא

אפשר לומר ללא צל של ספק כי תעשיית הנדל"ן היא אחת התעשיות הלוהטות ביותר ברחבי מדינת ישראל שכן, מרבית התושבים נוטים לדבר על מחירי הדיור ומתעסקים בנושא הלוך ושוב. במצבים שכאלה, כל אדם אשר מצליח לאתר דירה נחמדה במחיר סביר ממהר לבצע את הרכישה, במיוחד לאור העובדה כי אותו אדם יודע כי עלויות הרכישה עשויות לזנק בצורה משמעותית יחד עם חלוף הזמן. למרות הרצון הגדול לצד הפיתוי הרב לסגור עסקאות מקרקעין מהר ככל הניתן, אפשר לומר בצורה חד משמעית כי ההמלצה המרכזית תהיה לעצור רגע במטרה ולהבין בדיוק לאן אתם נכנסים בעת בה מדובר על קניית דירה יד שנייה. ייתכן שאיתרתם הזדמנות כלכלית גדולה, אך טרם תחילת התהליך מומלץ להבין בראש ובראשונה מהם הסיכונים הטמונים בה. על מנת לסייע לכם בנושא, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל אשר תצטרכו לדעת טרם רכישת דירה יד שנייה.

מיהו בעל הדירה?

מדובר על אחת השאלות הבסיסיות ביותר שיש לקחת בחשבון בנושא שכן, מדובר למעשה על שאלה כה בסיסית שלעיתים רבים נוטים לשכוח לשאול את עצמם את השאלה הזו. על כן, לאור העובדה כי קיים מגוון רחב של נוכלים בשוק הנדל"ני במדינת ישראל, עליכם לוודא כי אתם רוכשים את הדירה מהבעלים האמיתיים של הנכס. תוכלו לעשות זאת באמצעות השוואת מספר הזהות של מוכר הדירה למספר אשר נמצא על גבי נסח המקרקעין בטאבו של הנכס. יחד עם האמור, אנחנו ממליצים שלא להסתפק בבדיקה בסיסית זו בלבד אלא לבצע מספר בדיקות נוספות כדוגמת תשאול השכנים אודות זהות הבעלים, חיפוש המוכר ברחבי הרשתות החברתיות השונות, בקשה לראיית צו הירושה של המוכר וכיוצא בכך. אי לכך, אפשר לומר ללא כל עוררין כי פנייה לשירותיו של עורך דין העוסק בתחום יהוו פתרון נהדר שיאפשר לכם להיות בראש שקט כי אתם נמצאים בידיים טובות שילוו אתכם לאורך כל הליך הרכישה.

זיהוי מדויק של הנכס

לכל נכס במדינת ישראל ישנו מספר ייחודי, מדובר למעשה על מספר אשר יעניק לכם את האפשרות לברר באופן מדויק את מעמד הנכס, זכויותיו של מוכר הנכס, האם קיימת התחייבויות כאלו ואחרות הקשורות באופן ישיר לנכס, האפשרויות הניתנות להרחבה ובנייה בנכס וכיוצא בכך. במטרה להגיע לאותו מספר ייחודי, תוכלו לעיין באתר המרכז למיפוי ישראל, אתר בו תוכלו להגיע ישירות אל המספר המדויק של הדירה עליה שמתם עין. כמו כן, בעת בה תחזיקו במספר הייעודי, תוכלו לברר מול האתר של משרד המשפטים על המקום הרלוונטי בו רשומות זכויות הנכס, בין אם מדובר על חברה משכנת, טאבו וכיוצא בכך.

דילוג לתוכן