מהו ליווי בעסקאות מכר ומי צריך את זה?

ניתן לומר בצורה חד משמעית כי אחד מתחומי המשפט היותר מורכבים בעידן המודרני של היום הוא תחום המקרקעין שכן, תחום דיני המקרקעין הוא תחום מגוון אשר מתייחס באופן ישיר לשלל תקנות וכן, גם דורש ידע לצד ניסיון רחב במטרה להכיל את כל המקרים המשפטיים הרלוונטיים לביצוע עסקאות מכר במקרקעין. כמו כן, עורך דין מנוסה ואמין בתחום, הוא למעשה איש מקצוע אשר יוכל להעניק לכם את האפשרות להנות מליווי וייעוץ משפטי שיעניק לכם את האפשרות לקדם את עסקת הקנייה או המכירה בצורה האידיאלית ביותר. עליכם לזכור כי בעת בה אנו מדברים על עסקאות נדל"ן, הרי שמדובר על עסקאות שברוב המקרים מתייחסות לסכומי כסף גדולים במיוחד ולכן, מדובר על עסקאות המתלוות אל חשיבות גבוהה במיוחד, הן בקרב הקונה והן בקרב המוכר של הנכס. יחד עם האמור, חשוב לציין כי ליווי בעסקאות מכר הוא שירות נחוץ ביותר בכל הנוגע לעסקאות קנייה או מכירה של מקרקעין שכן, במטרה לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שתצטרכו לדעת על ליווי בעסקאות מכר.

ליווי בעסקאות מכר של בניינים ובתים פרטיים

עסקאות נדל"ן גדולות כדוגמת עסקאות מכר של בניינים הן עסקאות אשר מחייבות בליווי משפטי מקצועי, במיוחד בעת בה מדובר על השקעות כלכליות גבוהות במיוחד כמו מכירה או לחילופין רכישה של בניין שלם. במצבים של קבוצות רכישה לעסקאות שכאלה, הרי שעורך דין לדיני מקרקעין מחזיק באפשרות לייצג את כל הגורמים הרלוונטים לקבוצת הרכישה במטרה ללוות אותם עד למועד סגירת העסקה. כמו כן, כאשר מדובר על ליווי בעסקאות מכר של בתים פרטיים, הרי שעליכם לזכור כי הבתים הפרטיים בישראלים נחשבים ליקרים יותר לרכישה ביחס לשאר הדירות השונות על אותו גודל של שטח. כמו כן, במידה ומדובר על עסקאות אשר מתייחסות להשקעה כספית גדולה גם כן, הרי שגם במצבים שכאלה מומלץ להיעזר בשירות ליווי בעסקאות מכר.
מה קורה לאחר החתימה על ההסכם?

חשוב לציין כי מיד בתום החתימה על ההסכם מתחיל הליך ליווי רוכש הנכס מול הגוף הבנקאי ממנו נטל הרוגש את המשכנתא, בעוד כי יהיה על אותו אדם להעניק לבנק את כל הנתונים הרלוונטים לדירה, לוודא קבלה של כל המסמכים והאישורים הרלוונטיים, להגיש בקשה לעורך הדין לצורך החתימה ואישור המסמכים וכיוצא בכך. יחד עם זאת, חשוב להזכיר כי בסמוך למועד החתימה, הרי שעל עורך הדין שלכם לבצע דיווח של העסקה לרשויות המס בעזרת מערכת מקוונת. מדובר למעשה על דיווח אשר יבוצע עבור מס רכישה ומס שבח. נוסף על כך, על עורך הדין לוודא קבלה של שוברי התשלום המתאימים בהתאם לדיווח השומה העצמית.

דילוג לתוכן