דגשים שכדאי להכיר לפני שרוכשים דירה יד ראשונה מקבלן

אפשר לומר ללא צל של ספק כי רכישה של דירה, בין אם מדובר על רכישת דירה יד ראשונה מקבלן ובין אם מדובר על רכישת דירה מיד שנייה, היא אחת העסקאות החשובות ביותר שיעלו במהלך החיים שלנו שכן, בעת בה אנו מעוניינים ברכישת דירה, הרי שברוב המקרים הפעולה תתלווה אל השקעה כספית שלקח לנו שנים טובות לצבור. אי לכך, רצוי ומומלץ לבצע בדיקה מעמיקה ויסודית לפני שרוכשים דירה במטרה למנוע הפסדים ותקלות כאלו ואחרות. כמו כן, במטרה לוודא כי אתם אכן מבצעים את הרכישה הנכונה ביותר עבורכם, כזו אשר תענה בצורה מקיפה על הצרכים האישיים שלכם, הרחבנו עבורכם במאמר הבא על כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים דירה יד ראשונה מקבלן.

ההבדלים העיקריים בין רכישה של דירה חדשה לבין יד שניה

בראש ובראשונה, חשוב לציין כי דירה אשר נרכשת מקבלן היא למעשה דירה חדשה בעוד כי דירה יד שנייה היא דירה שהתגוררו בה לפני כן, ולא בהכרח משפחה אחת. זאת בעוד כי ישנם לא מעט הבדלים משמעותיים בין רכישה של דירה יד ראשונה מקבלן לבין רכישה של דירה מיד שניה שכן, בעת בה אתם מעוניינים לרכוש דירת יד שניה אשר שעומדת בפניכם האפשרות להגיע אל הנכס במטרה לחקור אותו לעומק ולשוחח עם המתגוררים בו. מנגד, כאשר מדובר על דירה יד ראשונה מקבלן, הרי שלא תמיד תעמוד בפניכם האפשרות להגיע אל הדירה לאור העובדה כי בחלק מהמקרים היא עדיין לא מכונה ונוצר מצב של רכישה על הנייר. יחד עם זאת, דירה שקונים מקבלן, כמובטח, היא למעשה דירה חדשה שאיש לא גרה בה קודם לכן. ברוב המוחלט של המקרים יהיה מדובר על דירות הכוללות ריצוף חדש, אינסטלציה חדשה, מטבח חדש ועוד מגוון רחב של תוספות בעוד כי במקרים של יד שנייה כל אלו עשויים להימצא כישנים ולא תקינים.

שורת היתרונות של רכישת דירה מקבלן

אחד היתרונות הבולטים ביותר ברכישה של דירה יד ראשונה מקבלן הוא למעשה הסיכוי הגבוה להנחות ומבצעים. זאת בעוד כי המחיר של דירת יד שנייה הוא מחיר קבוע כאשר מעבר להתמקחות הבסיסית לא באמת תוכלו להוזיל בצורה משמעותית את עלויות הרכישה. מנגד, דירות אשר נמכרות על ידם של קבלים לא פעם משווקות במבצעים ומחירים נוחים המתלווים אל הטבות כאלו ואחרות. יתרון משמעותי נוסף מתקשר לפן הבטיחותי שכן, מיותר לציין כי בניינים ובתים חדשים עמידים הרבה יותר ביחס למבנים ישנים וותיקים. כמו כן, כאשר מדובר על בניינים ישנים יותר, הרי שייתכן מצב בו לא יהיה חדר ממ"ד, חנייה, מחסן וכיוצא בכך.

דילוג לתוכן