איך לבחור עורך דין לדיני מקרקעין

לאור העובדה כי תעשיית המקרקעין מתלווה אל שורת סיכונים רחבה במיוחד, ההמלצה המרכזית תהיה לוודא כי אתם פונים לשירותיו של עורך דין אמין ומנוסה העוסק בכל הסובב סביב דיני מקרקעין טרם מעמד החתימה על הסכם המכר או הרכישה לצורך קבלת ליווי וייעוץ מקצועיים. הדעה הציבורית הרווחת סבורה כי מדובר על בחירה המתלווה אל השלבים המתקדמים יותר בתהליך, אך ניכר כי המציאות משדרת בפנינו תמונה אחרת לחלוטין, כזו אשר מחייבת בקבלת ייעוץ משפטי מקדים אשר יאפשר הבנה של הזכויות הניתנות בקרב הקונים והמוכרים כבר בשלבים הראשוניים. כמו כן, אפשר לומר בצורה חד משמעי כי פנייה לשירותיו של עורך דין לדיני מקרקעין תפחית באופן ניכר את הסיכונים המתלווים אל עסקאות המקרקעין השונות, במיוחד לאור העובדה כי עורך דין מנוסה ומקצועי יידע לבצע סדרת בדיקות אשר תבטיח שכל זכויות של הלקוח מתקיימים. מעוניינים ברכישת דירה או כל נכס נדל"ן כזה או אחר? ובכן, על מנת לעשות לכם סדר בנושא, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שחשוב לדעת לפני שפונים לשירותיו של עורך דין לדיני מקרקעין.

תחומי אחריותו של עורך דין מקרקעין

בעת בה אנו מדברים על עורך דין דיני מקרקעין, הרי שלצערנו הרב ישנה מגמה גוברת של תביעות רשלנות כנגד עורכי דין בענף יחד עם חלוף השנים שכן, מדובר למעשה על תופעה אשר מעידה על רמת המורכבות הקיימת בענף, רמה כזו אשר הולכת ומסתבכת יחד עם השנים. מכאן, ניתן להסיק כי בחירתו של עורך דין דיני מקרקעין חייבת להתבצע בקפידה יתרה. כמו כן, יהיה עליכם לקחת בחשבון את תחום התמחותו של עורך הדין עליו שמתם עין, לבדוק האם הוא אכן טיפל בעסקאות מקרקעין זהות לשלכם בעברו, מהן חוות הדעת על שירותיו ומהן שנות הניסיון שלו. יחד עם זאת, מוטב לוודא כי אתם אכן שמים לב לפעולותיו של עורך דין שכן, טרם תחילת עסקת מקרקעין כזו או אחרת על עורך הדין לבצע סדרת בדיקות הקשורות בנכס במטרה למנוע סיכונים וכישלון מבעוד מועד.

שורה תחתונה

כאשר אתם פונים לשירותיו של עורך דין לדיני מקרקעין, הרי שיהיה עליכם לוודא כי אכן מדובר על איש מקצוע אמין ומנוסה מהשורה הראשונה שכן, כל עורך דין מחויב בהתמחות ספציפית במטרה לבלוט ולהוביל בתחומו. משכך, במידה ואתם זקוקים לייצוג של עורך דין העוסק בכל הסובב סביב דיני מקרקעין, הרי שיהיה עליכם לפנות לשירותיו של איש מקצוע שמכיר את התחום על שלל רבדיו. ובמידה וגם זה לא מספיק במטרה להבטיח את ההצלחה שלכם בעסקה הייעודית, וודאו כי עורך הדין עליו שמתים עין אכן מחזיק בהתמחות הרלוונטית לצד ניסיון של מספר שנים טובות בענף.

דילוג לתוכן